Humbja e turpshme e Argjentinës kundër Arabisë Saudite, vërshojnë memet

Publikuar më: 22/11/2022, ora 13:35

Humbja e turpshme e Argjentinës kundër Arabisë Saudite, vërshojnë memet

Publikuar më: 22/11/2022, ora 13:35

Arabia Saudite shkaktoi një nga surprizat më të mëdha të Botërorit, që në ditën e tij të trete, duke mundur Argjentinën e Lionel Messi-t 2-1 në ndeshjen e parë në grup. Ishte pikërisht Messi që realizoi golin e parë për amerikano-jugorët, por sauditët përmbysën gjithçka në pjesën e dytë duke i shtangur të gjithë.

E si të mos mjaftonte rezultati zhgënjyes, rrjeti është treguar i pamëshirshëm me kampionët në fuqi të Amerikës së Jugut, duke i “bombarduar” me meme dhe batuta tallëse ata që konsiderohen si një nga skuadrat pretendente për të fituar trofeun.

Shfletoni galerinë për të parë të gjitha fotot.