Lewandowski le në baltë Poloninë, ndan një pikë me Meksikën

Publikuar më: 22/11/2022, ora 19:04

Lewandowski le në baltë Poloninë, ndan një pikë me Meksikën

Publikuar më: 22/11/2022, ora 19:04

Është ndarë në barazim pa gola ndeshja e grupit C mes Meksikës dhe Polonisë.

Të dyja ekipet u treguan të kujdesshme për të mos dalë pa pikë nga ky takim, kjo dhe për shkak të humbjes së Argjentinës ndaj Arabisë Saudite, e cila tashmë udhëheq grupin.

Rasti më i mirë për Poloninë ishte ai në minutën e 58, ku Lewandowski gaboi nga pika e bardhë e 11 metërshit.

Ndonëse shumë e luftuar në mesfushë, ndeshja përfundoi me rrjeta të paprekura.