“Çmenduria e civilizuar” e tifozëve japonezë

Publikuar më: 23/11/2022, ora 21:33

“Çmenduria e civilizuar” e tifozëve japonezë

Publikuar më: 23/11/2022, ora 21:33

Japonia shkaktoi surprizën e dytë të madhe të Botërorit, duke mundur Gjermaninë me përmbysje 1-2.

Një festë e madhe shpërtheu në rrugët e qyteteve japoneze pas përfundimit të këtij dueli.

Qytetarë të shumtë pushtuan kryqëzimet e rrugëve dhe gëzuan si të çmendur, ama duke respektuar gjatë gjithë kohës rregullat.