Uruguai dhe Koreja e Jugut “anulojnë” njëra-tjetrën

Publikuar më: 24/11/2022, ora 16:01

Uruguai dhe Koreja e Jugut “anulojnë” njëra-tjetrën

Publikuar më: 24/11/2022, ora 16:01

Uruguai dhe Koreja e Jugut ndanë nga një pikë në barazimin pa gola në ndeshjen e parë të tyre në Botëror në grupin H. Aziatikët i vunë disa herë në vështirësi amerikano-jugorët, por në fund secila palë pati nga dy raste të mira për të shënuar dhe marrë tri pikët.

“La Celeste” goditi edhe dy herë shtyllën, nga një në secilën pjesë, me Godin dhe Valverde, por më pas koreanët shpërdorojnë dy raste të mira, me Hwang UiJo dhe Son.

Vijon…