Senegali, shumë i fortë për Katarin, organizatorët shënojnë golin e parë në Botëror

Publikuar më: 25/11/2022, ora 16:03
Senegali shume i forte per Katarin organizatoret shenojne golin e pare ne Boteror 1280x720

Senegali, shumë i fortë për Katarin, organizatorët shënojnë golin e parë në Botëror

Publikuar më: 25/11/2022, ora 16:03

Senagali regjistroi fitoren e parë në Kupën e Botës teksa mposhti 3-1 Katarin në ndeshjen e dytë të grupit A nw Kupwn e Botws. Senegalezit ishin dukshëm më mirë pasi që në fillim patën disa raste të pastra por pa saktësi.

Nga ana tjetër, Katari pretendoi dhe për një penallti pas një faull në zonë ndaj sulmuesit Afif, por për gjyqtarin çdo gjë ishte e rregullt. Në minutën e 41-tw ishte Dia që pas një  aksioni të bukur kaloi Senegalin në avantazh.

Edhe në pjesën e dytë , miqtë u shfaqën më kërkues dhe dyfishuan shifrat me Diadhou. Megjithatë vendasit nuk u dorëzuan dhe ngushtuan diferencat me Muntarin. Por një gol që vlen vetëm për statistika asi në fund Dieng realizoi dhe golin e tretë dhe hipotekoi fitoren.