Perla e Messit që çau “murin” e Meksikës

Nga A2 CNN
26 Nëntor 2022, 22:30 | Futboll
Perla e Messit që çau “murin” e Meksikës

Tefik Osmani sheh një gabim të mesfushës së Meksikës në minutën e 64 të takimit, moment ky kur erdhe dhe goli i avantazhit nga Lionel Messi.

Sipas Osmanit, Messi nxori nga “fjalori” i tij një nga goditjet më të bukura që i dhuruan Argjentinës 3 pikët e nevojshme për të vijuar më tej.

“Në momentin e golit Meksika kishte 5 lojtarë të rreshtuar në mbrojtje. Një mbrojtje e ngjeshur. Ky është një ndër golat më të bukur që vetëm Messi mund ta shënojë. Të tre mesfushorët e kanë harruar Messin është dhe një gabim i tyre. Dhe më pas vjen dhe goditja mjaft e mirë.

https://www.youtube.com/watch?v=JcY3iwqeNn8

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni