Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 89%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 11%
  • Lodhja fizike 0%

“Gabimi i mbrojtësit të majtë spanjoll” që çoi në golin e Fullkrug

Nga A2 CNN
27 Nëntor 2022, 22:53 | Futboll
“Gabimi i mbrojtësit të majtë spanjoll” që

Hair Zeqiri ka komentuar në “Murin magjik” golin e barazimit të Gjermanisë ndaj Spanjës.

Një aksion nga e djathta e sulmit gjerman, përfundoi me Fullkrug që shkundi rrjetën e Unai Simon.

“Një rifiniturë vertikalisht në qendër të mbrojtjes, topi kontrollohet nga Musiala dhe këtu është gabimi i mbrojtësit të majtë spanjoll, i cili nuk ka bërë mbylljen e duhur ndaj Fullkrug, duke shënuar”, u shpreh Zeqiri.

https://www.youtube.com/watch?v=j7g1XPnkSO8

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli