Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 93%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 7%
  • Lodhja fizike 0%

Analiza e golit të Casemiros që kualifikoi Brazilin

Nga A2 CNN
28 Nëntor 2022, 22:24 | Futboll
Analiza e golit të Casemiros që kualifikoi Brazilin

Tefik Osmani komentoi në “Murin magjik” golin e Casemiros, që i dha fitoren Brazilit ndaj Zvicrës.

“Duket sikur mbrojtësit janë vendosur mirë, janë 4 mbrojtës zvicerianë kundër dy brazilianëve, por shikojmë që qendërmbrojtësi nuk e bën mirë kohën e presionit. Edhe pse kombinimi është i mirë, mbrojtësi duhet t’i bënte presion Casemiros, jo të qëndronte aq larg”, tha Osmani.

“Ka meritë edhe Casemiro, pasi nuk është e lehtë të jesh gjysmë i kthyer nga porta dhe të godasësh me aq saktësi”, shtoi Tefik Osmani.

https://www.youtube.com/watch?v=NYpcdGE7FOs

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli