Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

Gabimet e mbrojtjes serbe në barazimin e Kamerunit

Nga A2 CNN
28 Nëntor 2022, 22:48 | Futboll
Gabimet e mbrojtjes serbe në barazimin e Kamerunit

Hair Zeqiri komentoi në “Murin Magjik” barazimin e bujshëm të Kamerunit, në sfidën plot gola ndaj Serbisë, e përfunduar me rezultatin 3-3.

Sipas Zeqirit, rreshtimi i mbrojtjes ballkanase në aksionin e minutës 66, i nisur nga Aboubakar dhe i finalizuar nga sulmuesi i Bayern Munchen Choupo-Moting, është tërësisht i gabuar.

https://www.youtube.com/watch?v=VPg8LnYjLZ0

“Ekipi është i gjatë, po të vëmë re kur fillon kundërsulmi e gjithë mbrojtja duket e pareshtuar, gabimi kryesor është ai i qendërmbrojtësit të djathtë, që prish balancat”, thotë ai.

“Mbrojtësi i krahut të djathtë serb po kthehej avash avash, dukej sikur po sulmonte Serbia, jo sikur po mbronte”, shton Tefik Osmani.   

A2 CNN Livestream

Dita jonë