Qëlloi me armë në zyrën e PD, pranga autorit

Publikuar më: 29/11/2022, ora 10:06
policia kurbin 7455 640x348

Qëlloi me armë në zyrën e PD, pranga autorit

Publikuar më: 29/11/2022, ora 10:06

Vetëm disa orë ka zgjatur arratia e Van Ricës, i cili qëlloi me armë zjarri brenda selisë së Partisë Demokratikë në Kurbin.

Policia e Kurbinit ka bërë të mundur arrestimin e 53-vjeçarit, punonjës i një kompanie sigurie private, i cili përdori armën e zjarrit pas një konflikti me nënkryetarin e PD-së, Kastriot Marku.

Incidenti ndodhi pas një mosmarrëveshje mes dy anëtarëve demokratë gjatë diskutimeve që po mbaheshin në degë në lidhje me kandidatët që do të dilnin në primare për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në cilësinë e provës materiale, është sekuestruar arma e zjarrit tip pistoletë, ndërkohë që materialet në ngarkim të Van Ricës, iu dërguan prokurorisë për kanosje dhe armëmbajtje pa leje.