Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

Si arritën amerikanët të zbërthejnë “bunkerin” iranian

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2022, 23:05 | Futboll
Si arritën amerikanët të zbërthejnë

Hair Zeqiri analizon në “Murin Magjik” golin e fitores së SHBA ndaj Iranit, në një ndeshje plot emocione deri në sekondat e fundit.

Sipas tij, “mbrojtja iraniane ishte pozicionuar mirë por kemi një lojtar amerikan, mbrojtësi i djathtë Dest që ka marrë një mbipozicion dhe mbrojtësi i majtë i Iranit që nuk është vendosur afër tij”.

https://youtu.be/YOvIHVJUD-A

Sipas analizës së Zeqirit, “edhe qendërmbrojtësi mund të ishte më afër për ta mbyllur  ishte më i shkëputur. Pikërisht Dest do të sillte topin në zonë, duke i lejuar Pulisic të shënonte”.

A2 CNN Livestream

Dita jonë