Përplasen dy automjete në Gjirokastër, dy të plagosur

Publikuar më: 5/12/2022, ora 10:27

Përplasen dy automjete në Gjirokastër, dy të plagosur

Publikuar më: 5/12/2022, ora 10:27

Një aksident automobilistik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Gjirokastër-Tepelenë, ku për pasojë janë plagosur dy persona.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Viroit, ku një autoveturë tip FORD është përplasur me një mjet Mercedez Benz.

Përplasja ka qenë gjysmëfrontale çka ka shmangur ndonjë situatë tragjike. Për pasojë është lënduar drejtuesja e Ford dhe ai i Mercedez Benzit, të cilët janë transportuar për në Spitalin e Gjirokastrës për ndihmë mjekësore. Gjendja e tyre vlerësohet jashtë rrezikut për jetën.