Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

“Një ekzekutim fantastik”, si erdhi goli që çoi Marokun në gjysmëfinale?

Nga A2 CNN
10 Dhjetor 2022, 23:14 | Futboll
“Një ekzekutim fantastik”, si erdhi goli që çoi

Tefik Osmani analizoi në ‘murin magjik’ aksionin e golit të Marokut ndaj Portugalisë, i cili e çoi ekipin afrikan në gjysmëfinalet e Botërorit.

Ndonëse përmendi daljen e gabuar të portierit portugez, Osmani u shpreh se realizimi i En Nesyrit ishte fantastik, duke vlerësuar në këtë mënyrë dhe futbollistin maroken.

https://a2news.com/video/nje-ekzekutim-fantastik-si-erdhi-goli-qe-coi-marokun-ne-gjysmefinale/

Debat - nga Alba Alishani