Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Skema “perfekte” që kaloi kroatët në avantazh

Nga A2 CNN
17 Dhjetor 2022, 20:54 | Aktualitet
Skema “perfekte” që kaloi kroatët në avantazh

Goli i avantazhit të Kroacisë në finale për vendin e tretë të Botërorit, ishte realizimi i një skeme pothuajse perfekte, që mbrojtësi Kvardiol e shndërroi në një gol të artë në minutën e shtatë.

“Rreshtimi maroken është gabim, sepse lojtarët e qendrës janë vendosur një kundra një, dhe do të shohim dy kundërshtarët e tyre kroatë që kryejnë lëvizje mashtruese, me një top që pas kthimit mbrapa nga Perisic i lejon Kvardiol golin me kokë, një skenë shumë i mirë përgatitur në stërvitje, por edhe i lehtë kur nuk ke presion”, thotë Tefik Osmani në “Murin Magjik”.   

https://www.youtube.com/watch?v=KxeN8xYBsrA

Ndërkohë, ish lojtari i Kombëtares kuqezi vlerëson në maksimum kthimin me kokë të ish-mesfushorit të Interit, duke e vlerësuar si “fantastik”.

Debat - nga Alba Alishani