Finalja nis me polemika, a ishte penallti për Argjentinën?

Publikuar më: 18/12/2022, ora 16:25

Finalja nis me polemika, a ishte penallti për Argjentinën?

Publikuar më: 18/12/2022, ora 16:25

Argjentina ka kaluar në avantazh në finalen e Botërorit ndaj Francës me një 11-metërsh të fituar nga Di Maria dhe të ekzekutuar në mënyrë perfekte nga Messi.

Megjithatë, francezët kontestuan vendimin e arbitrit pas ndërhyrjes nga pas të Dembele, por kryesori i takimit as nuk e pa rastin në VAR.