Pesë golat më të bukur të Kampionatit Botëror

Nga A2 CNN
18 Dhjetor 2022, 22:10 | Futboll

Kampionati Botëror Katar 2022 u mbyll këtë të diel me triumfin e Argjentinës në finale ndaj Francës, e cila u mbyll me spektaklin e 6 golave dhe më tej edhe të 11-metërshave.

Ky Botëror ishte spektakolar jo vetëm nga organizimi, por edhe nga ajo që ekipet dhuruan në fushën e lojës. Redaksia e sportit në A2 CNN ka zgjedhur 5 golat më të bukur të realizuar në Katar 2022.

5-Vincent Aboubakar në ndeshjen Kamerun-Serbi

4-Kylian Mbappe në ndeshjen Francë-Poloni

3-Richarlison në ndeshjen Brazil-Koreja e Jugut

2-Julián Álvarez në ndeshjen Argjentinë-Kroaci

1-Richarlison në ndeshjen Brazil-Serbi

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni