Mesazh sfidues i Kylian Mbappe pas zhgënjimit në Kupën e Botës

Publikuar më: 19/12/2022, ora 14:41
mbappe 2

Mesazh sfidues i Kylian Mbappe pas zhgënjimit në Kupën e Botës

Publikuar më: 19/12/2022, ora 14:41

Kylian Mbappe ka reaguar për herë të parë pas zhgënjimit në finalen e Botërorit, ku edhe pse shënoi 3 gola, nuk arriti të marrë kupën në shtëpi.

Në rrjetet sociale, sulmuesi i Francës postoi një mesazh sfidues të shkurtër: “Do të kthehemi”.

Duket sikur Mbappe i ka vënë syrin që tani Botërorit të vitit 2026, që do të luhet në SHBA, Meksikë dhe Kanada. Në karrierën e tij, lojtari i PSG ka shënuar 12 gola në dy botërorët ku ka luajtur, po aq sa “Mbreti” Pele.