Portieri argjentinas shpjegon gjestin e tij dhe ka një mesazh për Mbappe

Nga A2 CNN
19 Dhjetor 2022, 08:21 | Futboll
Portieri argjentinas shpjegon gjestin e tij dhe ka një mesazh për

Festa e argjentinasve pas fitores së Kupës së Botës pati shumë momente të paharrueshme, por mes tyre ishte edhe gjesti i portierit Emiliano Martinez me trofeun e portierit më të mirë të turneut, që sapo e kishte marrë.

Ai e shpjegoi kështu veprimin e tij për radion argjentinase “La Red”: “E bëra atë gjest pasi francezët më vërshëllenin. Nuk shkon me mua arroganca”.

Gjithashtu, Martinez pati edhe disa fjalë për Mbappe, i cili i shënoi 3 gola në ndeshje dhe një në serinë e penalltive. Në dhomën e zhveshjes, Martinez u dëgjua të thonte: “Një minutë heshtje… për Mbappe që ka vdekur”.

https://a2news.com/2022/12/19/cfare-eshte-pelerina-qe-i-veshen-messit-para-se-te-ngrinte-kupen/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi