Messi vendos një rekord të ri, “thyen” vezën

Publikuar më: 20/12/2022, ora 11:08
messi veza

Messi vendos një rekord të ri, “thyen” vezën

Publikuar më: 20/12/2022, ora 11:08

Postimi i fundit i Leo Messit në Instagram, pas fitores së Kupës së Botës, ku shihet me trofeun e ngritur lart, është bërë fotoja me më shumë pëlqime në Instagram.

Futbollisti argjentinas theu rekordin që mbahej nga një vezë, fotoja e së cilës ishte postuar në rrjetin social për të rrëzuar nga “froni” një postim të Kylie Jenner.

Në përshkrimin e fotos së vezës shkruhet: “Le të vendosim së bashku një rekord botëror dhe të bëhemi postimi me më shumë pëlqime në Instagram. Të thyejmë rekordin aktual që mbahet nga Kylie Jenner (18 milionë). Mund t’ia dalim!”.

Veza arriti 55 milionë pëlqime, ndërsa fotoja e Leo Messit, për momentin ka mbi 56 milionë pëlqime.