E pazakontë, bora zbardh Teheranin

Publikuar më: 24/12/2022, ora 18:04

E pazakontë, bora zbardh Teheranin

Publikuar më: 24/12/2022, ora 18:04

Banorët e Teheranit janë zgjuar ndryshe këtë të shtunë për shkak të reshjeve të dendura të borës që kishin përfshirë dhe zbardhur kryeqytetin iranian.

Qytetarë të shumtë dolën në rrugë për të lënë pas problemet që kanë përfshirë vendin prej muajsh dhe për të shijuar këtë fenomen natyror që është pothuajse i pazakontë për Iranin.