Zjarr në një magazinë në Devoll, dyshohet i qëllimshëm

Publikuar më: 4/1/2023, ora 18:43
magazina ne devoll 1018x720

Zjarr në një magazinë në Devoll, dyshohet i qëllimshëm

Publikuar më: 4/1/2023, ora 18:43

Një magazinë është përfshirë nga flakët në Ziçisht të Devollit këtë të mërkurë. Dëme të shumta në prodhime, nga pamjet duket që është djegur e gjithë magazina.

Fatmirësisht nuk ka rrezik për banesë ngjitur, dhe as persona të lënduar.

Zjarrfikësja ka shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur shuarjen totale të flakëve. Dyshimet janë për zjarr të qëllimshëm pasi në magazinë nuk ka linjë energjie, megjithatë hetimet pritet të hedhin dritë.