Merkato e Bayern, Sommer zëvendëson Neuer, pritet firma e Blind

Publikuar më: 5/1/2023, ora 17:05
bayern

Merkato e Bayern, Sommer zëvendëson Neuer, pritet firma e Blind

Publikuar më: 5/1/2023, ora 17:05

Bajerni i Mynihut përforcohet në merkato, për të zëvendësuar Lucas Hernandez dhe Manuel Neuer, dy yjet e dëmtuar gjatë periudhës së Kupës së Botës.

Për të zëvendësuar kapitenin Neuer, i cili theu këmbën duke bërë ski, kandidat kryesor është Yann Sommer.

Portieri i Zvicrës e njeh mjaft mirë kampionatin gjerman dhe prej moshës 34-vjeçare nuk përbën një investim që rëndon arkat e klubit.

Ndërkohë, për krahun e majtë të mbrojtjes, si pasardhës i Lucas është përzgjedhur Dalei Blind. Mbrojtësi holandez pritet që në orët në vijim të udhëtojë drejt Gjermanisë për vizitat mjekësore dhe firmën në kontratë.