PSG, Messi rinovon brenda muajit janar

Publikuar më: 5/1/2023, ora 17:03
MB MESSI PSG RINOVIMI frame 1464 1280x720

PSG, Messi rinovon brenda muajit janar

Publikuar më: 5/1/2023, ora 17:03

Historia e Lionel Messi te Paris Saint Germain do të vazhdojë edhe për një tjetër sezon. Ylli argjentinas dhe klubi kryeqytetas janë pranë rinovimit të kontratës.

Marrëveshja aktuale mes palëve përfundon në muajin qershor dhe synimi është që bashkëpunimi të vijojë.

Sipas mediave franceze, firma e 35-vjeçarit duket thjesht formalitet. Njoftimi zyrtar për rinovimin pritet të vijë brenda muajit janar.