Shpërthen goma e një kamioni, plagoset rëndë polici

Publikuar më: 7/1/2023, ora 14:53
kamioniii 1249x720

Shpërthen goma e një kamioni, plagoset rëndë polici

Publikuar më: 7/1/2023, ora 14:53

Një punonjës policie ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë pasi ka shpërthyer goma e një kamioni.

Policia bën të ditur se rreth orës 14:00, në vendin e quajtur ‘Qenok’, aksi rrugor Maqellarë-Peshkopi, një mjet i tonazhit të rëndë kamion ka pësuar defekt duke bllokuar aksin rrugor.

Menjëherë patrulla e Policisë Rrugore ka shkuar në vendin e ngjarjes me qëllim menaxhimin dhe hapjen e trafikut për automjetet.

Gjatë momentit që punonjësi i Policisë Rrugore po rregullonte trafikun, ka plasur njëra nga gomat e kamionit dhe është lënduar rëndë punonjësi i policisë rrugore shtetasi T.T.

Punonjësi i Policisë është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi ka dëmtuar të dy këmbët.

Punonjësi i policisë do të transportohet me helikopter në drejtim të Tiranës.