I veshur ushtarak dhe me antiplumb, prangoset 35-vjeçari me municione luftarake

Publikuar më: 9/1/2023, ora 19:16
policia naten 0 1024x538 1 770x405 1

I veshur ushtarak dhe me antiplumb, prangoset 35-vjeçari me municione luftarake

Publikuar më: 9/1/2023, ora 19:16

Një ngjarje e mundshme kriminale është parandaluar pasditen e sotme në Lezhë, ku policia pas disa informacioneve të mbledhura në rrugë operative, ka bërë arrestimin e shtetasit A.L. 35 vjeç.

Bëhet me dije se 35-vjeçari ishte i veshur me rroba ushtarake, me antiplumb dhe në çantë i janë gjetur arme të mbushura dhe municione të tjera luftarake.

Gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e tij janë gjetur gjithashtu armë të mbushura me fishekë. Ende nuk ka informacion në lidhje arsyen për të cilën i riu siguroi municionet, ndërsa uniformat blu po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.