Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.6, alarm për cunami

Publikuar më: 9/1/2023, ora 21:20
termet grafik 1280x720

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.6, alarm për cunami

Publikuar më: 9/1/2023, ora 21:20

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7.6, është regjistruar në afërsi të Indonezisë dhe Australisë.

Lëkundjet janë shënuar në Detin Arafura dhe autoritetet indoneziane kanë lëshuar alarmin për tsunami, ndërsa ato australiane kanë qetësuar banorët, duke thënë se nuk ka rrezik për diçka të tillë.

Ende nuk ka të dhëna për viktima apo dëme materiale.