11-vjeçarit i ngec koka mes shkallëve lëvizëse dhe strukturës së xhamit, shpëton mrekullisht

Publikuar më: 10/1/2023, ora 14:43

11-vjeçarit i ngec koka mes shkallëve lëvizëse dhe strukturës së xhamit, shpëton mrekullisht

Publikuar më: 10/1/2023, ora 14:43

Një nxënës 11-vjeçar pësoi një thyerje të nofullës pasi i ngeci koka mes një ballkoni dhe një shkallë lëvizëse ndërsa po ecte mbi shkallët lëvizëse në një stacion metroje në Rusi.

Videoja tregon përpjekjet e furishme për të liruar Mishën pasi ai ngeci kokën dhe duart e tij mes shkallëve lëvizëse dhe një ndarje xhami të varur pranë saj.

11-vjeçari u tërhoq nën strukturën e varur dhe u bllokua në stacionin e metrosë në Okruzhnaya, në periferi të Moskës. Së pari krahët e tij u tërhoqën dhe më pas koka i ngeli mes shkallëve dhe strukturës së xhamit.

Babai i tij, por edhe qytetarë të tjerë aty u përpoqën ta ndihmonin, por fatmirësisht ishte stafi i metrosë që ndaloi punën e shkallëve lëvizëse, duke i shpëtuar jetën 11-vjeçarit.

Misha pësoi fraktura të shumta duke përfshirë një zhvendosje të nofullës së poshtme, si dhe plagë në kokë dhe mavijosje të rënda.

Autoritetet fajësuan djalin dhe babain e tij për aksidentin për shkak të “mosrespektimit të rregullave”.