E largoi me email, Barça i paguan shumë të majme ish-futbollistit

Publikuar më: 10/1/2023, ora 22:57
barcelona 2 1280x720

E largoi me email, Barça i paguan shumë të majme ish-futbollistit

Publikuar më: 10/1/2023, ora 22:57

Barcelona është detyruar që t’i paguajë rreth 8 milionë euro brazilianit Matheus Fernandes, pasi e largoi me një email nga ekipi.

Fernandes ka luajtur vetëm 17 minuta me katalanasit sezonin e kaluar, por paditi klubin për faktin se e largoi në mënyrë të papërshtatshme si edhe për faktin se nuk e prezantoi me ceremoni kur e bleu në janar të vitit 2020.

Mesfushori 24-vjeçar kërkoi nga Barcelona 15 milionë euro dëmshpërblim, por gjykata vendosi për gati gjysmën e kësaj shifre.

“Isha në shtëpi, po bëhesha gati që të dilja me gruan dhe mora një mesazh ku më pyetën nëse kisha të njëjtën adresë email-i. U thashë po dhe pas pak minutash, më erdhi njoftimi që më ishte mbyllur kontrata. As më përshëndetën me një mirupafshim. Nuk më trajtuan kurrë si futbollist”, deklaronte Matheus Fernandes.