Rama mbledh drejtuesit e Policisë së Shtetit te “Vila 30”

Publikuar më: 11/1/2023, ora 21:35
Untitled Design 21 1 1280x720

Rama mbledh drejtuesit e Policisë së Shtetit te “Vila 30”

Publikuar më: 11/1/2023, ora 21:35

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur tek Vila Qeveritare 30 drejtorët e Policisë së Shtetit me në krye Muhamet Rrumbullakun.

Kujtojmë se një ditë më parë kreu i qeverisë mblodhi në Tiranë përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Takimi u mbajt po në vilën qeveritare dhe në fokus të diskutimeve ishte roli i shqiptarëve në rajon. Në takim nuk ishin të pranishëm përfaqësues nga Lëvizja Besa.

Kjo parti i kishte vënë kusht kryeministrit që në tryezë të mos ishte BDI, duke e akuzuar Ali Ahmetin se përdor këto takime për të amnistuar problemet e brendshme në partinë e tij.