Ylli i Brazilit akuzohet për ngacmim seksual

Publikuar më: 11/1/2023, ora 17:13
brazil 1280x720

Ylli i Brazilit akuzohet për ngacmim seksual

Publikuar më: 11/1/2023, ora 17:13

Dani Alves është akuzuar se ka ngacmuar seksualisht një vajzë, në një klub nate në Spanjë.

Gjithçka ka ndodhur të premten e 30 dhjetorit, kur braziliani ishte me pushime dhe po argëtohej në një nga klubet e natës në Barcelonë.

Sipas vajzës spanjolle, futbollisti e kishte prekur në vende intime pa dëshirën e saj. E tronditur, ajo lajmëroi mënjëherë policinë që nisi hetimet për brazilianin.

Vetë 39-vjeçari deklaroi se nuk e njihte vajzën në fjalë, duke mohuar gjithçka.

Shumë shpejt, Dani Alves do të dalë para gjykatës për të dhënë versionin e tij.