Plagosje me armë zjarri në Fier

Publikuar më: 13/1/2023, ora 13:44
plagosjaok 1024x576

Plagosje me armë zjarri në Fier

Publikuar më: 13/1/2023, ora 13:44

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri, pak pas mesditës së të premtes, në qytetin e Fierit. Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur në lagjen “11 janari”.

Dyshohet se pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 52 vjeç, ka plagosur me armë zjarri, shtetasin D. M., 50 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Plagosi me armë zjarri një shtetas, pas një konflikti të çastit, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika të shumta kontrolli, në të gjithë territorin e qarkut, me qëllim kapjen e tij.

Rreth orës 13:15, në lagjen “11 janari”, dyshohet se pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 52 vjeç, ka plagosur me armë zjarri, shtetasin D. M., 50 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna intensive për kapjen e shtetasit A. N.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

Njofton policia e Fierit