Policia prangos të shumëkërkuarin nga Mirdita teksa rri i ulur në divan në mes të shtëpisë, dalin pamjet

Publikuar më: 15/1/2023, ora 14:58

Policia prangos të shumëkërkuarin nga Mirdita teksa rri i ulur në divan në mes të shtëpisë, dalin pamjet

Publikuar më: 15/1/2023, ora 14:58

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje dhe drogë është arrestuar ditën e sotme në Mirditë.

34-vjecari Elidjon Gjoka, ishte strehuar në një banesë në Mirditë, për të cilin Gjykata e Lezhës në shkurt të 2022-shit kishte caktuar masën e sigurisë me burg për veprat penale si prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve.

“Operacioni policor i koduar “Lumthi”. Lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 34-vjeçari i shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje dhe drogë, në kuadër të operacionit “Lumthi”, i zhvilluar në shkurt 2022. Strukturat Hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë në mbështetje edhe nga FNSH Shkodër, në vijim të kontrolleve të shtuara me qëllim kapjen e personave të shumë kërkuar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, bazuar dhe në inteligjencën informative, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat, është lokalizuar i strehuar në banesë në Mirditë dhe është vënë në pranga, shtetasi E. Gj., 34 vjeç, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë, në shkurt 2022, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve e municioneve luftarake”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor “Lumthi”, i zhvilluar në shkurt 2022. Gjatë këtij operacioni, në automjetin që drejtonte ky shtetas janë gjetur një armë zjarri pistoletë, municion luftarak dhe sasi lënde narkotike kokainë. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.”

Policia e Shtetit