Kapet pas 30 vjetësh kreu i Cosa Nostra, palermitanët duartrokasin

Publikuar më: 16/1/2023, ora 11:00
palermo 1280x720

Kapet pas 30 vjetësh kreu i Cosa Nostra, palermitanët duartrokasin

Publikuar më: 16/1/2023, ora 11:00

Pas 30 vitesh bosi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro, u kap nga forcat e rendit italiane në një klinikë private në Palermo, duke i dhënë fund statusit së tij si latitanti më i kërkuar në Itali.  

Pamjet e para kanë shuar kuriozitetin e njerëzve, pasi shumë pak fotografi kanë qarkulluar në këto dekada të personit që mendohet se ka drejtuar pas Toto Riinës organizatën mafioze më të njohur në botë, banorët e Palermos kanë dalë në rrugë.

Pamjet filmike tregojnë momentin e kalimit të furgonit me bosin mafioz dhe njerëzit që duartrokasin forcat e rendit.