Nuk ndalen lëkundjet e tokës, regjistrohet një tjetër tërmet

Publikuar më: 16/1/2023, ora 19:28
termeti ne greqi 1024x576

Nuk ndalen lëkundjet e tokës, regjistrohet një tjetër tërmet

Publikuar më: 16/1/2023, ora 19:28

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar rreth orës 19:23 minuta në Tiranë.

Tërmeti me magnitudë 3.7 i shkallës Rihter ishte me epiqendër 30 km në juglindje të kryeqytetit dhe u ndje në disa qytete të vendit.

Dhjetëra lëkundje sizmike janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, pas tërmetit 4.7 Rihter që goditi mbrëmjen e së dielës Klosin.