Zjarr i madh në Vlorë pranë ish-stacioni i mallrave

Publikuar më: 16/1/2023, ora 19:59
Screenshot 2 11

Zjarr i madh në Vlorë pranë ish-stacioni i mallrave

Publikuar më: 16/1/2023, ora 19:59

Një vatër e madhe zjarri ka përfshirë një zonë të pyllëzuar pranë ish stacionit të mallrave në qytetin e Vlorës.

Zjarri në lagjen “24 Maji” ka dërguar me urgjencë zjarrfikës dhe policë që po punojnë për fikjen e flakëve.

Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë që misioni për vënien e tyre në kontroll është i vështirë për shkak të erës së fortë në zonë.