Rama: Muajin e ardhshëm Kina heq vizat për shqiptarët

Publikuar më: 17/1/2023, ora 12:01
kina 1280x720

Rama: Muajin e ardhshëm Kina heq vizat për shqiptarët

Publikuar më: 17/1/2023, ora 12:01

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar një lajm të rëndësishëm për të gjitha ata që janë të interesuar për të udhëtuar në Kinë.

Edhe pse vendi aziatik gjendet në një moment kritik dhe me masa të rrepta për udhëtarët për shkak të masave kundër pandemisë së COVID-19, gjithsesi Pekini duket se i ka hapur derën shqiptarëve, që pas një muaji do të mund të udhëtojnë në vendin më të populluar të botës pa nevojën e vizës.

“Pas 30 ditësh Kina hapet pa viza për shqiptarët”, ishte mesazhi i shkurtër i kryeministrit Rama në Facebook.