Rrahja e mësuesit në Tepelenë, policia ndalon dhunuesin dhe të dhunuarin

Publikuar më: 18/1/2023, ora 09:06
pranga 1280x720

Rrahja e mësuesit në Tepelenë, policia ndalon dhunuesin dhe të dhunuarin

Publikuar më: 18/1/2023, ora 09:06

Policia e Tepelenës ka njoftuar se pas dhunimit të mësuesit të edukimit fizik nga disa persona, është ndaluar një nga dhunuesit dhe vetë mësuesi, ky i fundit për ngacmim seksual.

“Për ngjarjen e ndodhur në datën 16.01.2023, në vendin e quajtur “Zona industriale”, Tepelenë, ku disa shtetas kanë goditur me mjete të forta shtetasin K. L., 59 vjeç, banues në Tepelenë (mësues), kanë ndaluar njërin prej autorëve të dyshuar, shtetasin A. G., 29 vjeç, banues në Tepelenë, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim dhe “Vetëgjyqësia”. Vijon puna intensive për identifikimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të bashkëpunëtorëve të tij.  Gjithashtu, u bë ndalimi i shtetasit të dëmtuar K. L., 59 vjeç, për veprat penale “Ngacmimi seksual” dhe “Kallëzimi i rremë”, lexohet në njoftimin e policisë. 

Sipas policisë, ndalimi i mësuesit Kleanth Laçi u bë pasi nga kallëzimet e marra në lidhje me këtë rast, dyshohet se ai ka ngacmuar seksualisht dy shtetase të mitura.