E vërteta universale që po na servir “sherri” Shakira-Piqué

Publikuar më: 21/1/2023, ora 13:29

E vërteta universale që po na servir “sherri” Shakira-Piqué

Publikuar më: 21/1/2023, ora 13:29

Javën e kaluar, Shakira i bëri ish-yllit të saj të futbollit Gerard Piqué, atë që çdo person që është keqtrajtuar dhe nënvlerësuar nga partneri dëshiron të bëjë. Ajo e rrëzoi egon e tij dhe i kujtoi vetes dhe botës se çfarë është e aftë të bëjë.

Në 24 orë, “BZRP Music Session #53”, kënga e saj e fundit së bashku me producentin argjentinas dhe DJ Bizarrap, arriti një rekord prej 63 milionë shikimesh në YouTube dhe 14.4 milionë transmetime në Spotify.

Balada tërheqëse e pop-it është një shtesë e frikshme në arkivën e këngëve të ndarjes, por është më shumë se një diss për ish-partnerin e saj dhe babanë e dy fëmijëve të saj.

Shakira bëri një deklaratë shpërthyese dhe domethënëse duke refuzuar të mbante çdo turp që lidhet me përfundimin e marrëdhënies së tyre.

Por jo të gjithë janë dakord me qasjen e saj. Titujt rreth këngës së saj të jashtëzakonshme kanë marrë një ton seksist duke e quajtur sjelljen e saj “të vogël” dhe duke e cilësuar këngën një “hit hakmarrjeje”.

Megjithatë ka edhe të tjera që mendojnë se kjo që ka bërë Shakira ka qenë veprimi i duhur.