Çmimet Oscar, filmi i çuditshëm udhëheq me plot 11 nominime

Publikuar më: 24/1/2023, ora 17:26

Çmimet Oscar, filmi i çuditshëm udhëheq me plot 11 nominime

Publikuar më: 24/1/2023, ora 17:26

Filmi i çuditshëm dhe sentimental “Everything Everywhere All at Once” udhëheq nominimet për çmimet Oscar, me 11 të tilla. “All Quiet on the Western Front” dhe “The Banshees of Inisherin” ndjekin me nga 9.

Ndërkohë, në luftën për titullin e filmit më të mirë të vitit janë edhe filmat me buxhet të lartë: “Top Gun: Maverick” dhe “Avatar: The Way of Water”.

Në fotogalerinë e mësipërme njihuni me të gjitha nominimet për çmimet Oscar 2023.