Partizani gjen zëvendësuesin e Skukës në Holandë

Publikuar më: 24/1/2023, ora 15:58
PARTIZANI SHAHAJ PREZANTIMI frame 62 1280x720

Partizani gjen zëvendësuesin e Skukës në Holandë

Publikuar më: 24/1/2023, ora 15:58

Partizani nuk ka humbur kohë. Menjëherë pas shitjes së Xhuliano Skukës, klubi i kuq gjeti pasardhësin e tij në repartin ofensiv.

Klubi zyrtarizoi sulmuesin e ri, Fabian Shahaj. 20-vjeçari është afruar në formë huazimi nga holandezët e Den Hag.

Në të kaluarën, ai ka qenë edhe pjesë e përfaqësueses së 19-vjeçarëve. Për Shahaj kjo do të jetë edhe eksperienca e parë në kampionatin shqiptar.

𝐙𝐘𝐑𝐓𝐀𝐑𝐄 🤝𝐅𝐀𝐁𝐈𝐀𝐍 𝐒𝐇𝐀𝐇𝐀𝐉 𝐁𝐀𝐒𝐇𝐊𝐎𝐇𝐄𝐓 𝐌𝐄 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐙𝐀𝐍𝐈𝐍 ✍️FK Partizani zyrtarizon afrimin e Fabian Shahaj në familjen e kuqe. Drejtuesit dhe lojtari kanë arritur marrëveshjen me klubin hollandez ADO Den Hag për huazimin e sulmuesit 20 vjeçar. Shanaj i cili ka qenë edhe pjesë i ekipit tonë përfaqësues U-19, me Partizanin do të provojë edhe eksperiencën e parë në kampinatin tonë. #MirësevjennëfamiljenekuqeFabianShahaj💪#PërjetMeTyPartizan🔴

Posted by FK Partizani Albania on Tuesday, January 24, 2023