Rama: Akuzohet në Amerikë një zyrtar, në Shqipëri fillon “gjyqi” ndaj meje

Publikuar më: 24/1/2023, ora 16:34
edi ramaaaa 1280x720

Rama: Akuzohet në Amerikë një zyrtar, në Shqipëri fillon “gjyqi” ndaj meje

Publikuar më: 24/1/2023, ora 16:34

Kryeministri Edi Rama reagoi pasi kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, tha se për ish-zyrtarin e lartë të arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal, gjykata amerikane ka dhënë urdhër që të hetohen lidhjet e tij me kreun e qeverisë sonë dhe këshilltarët e tij.

“Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve! Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur. Duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë”, shkruan Rama në Twitter.