Lautaro kthen Interi te fitorja, Asllani luan 23 minuta

Publikuar më: 28/1/2023, ora 19:57

Lautaro kthen Interi te fitorja, Asllani luan 23 minuta

Publikuar më: 28/1/2023, ora 19:57

Pas humbjes së papritur ndaj Empolit në San Siro, Inter është kthyer te fitorja në Serinë A.

Zikaltërit fituan me përmbysje 2-1 në transfertë, ndaj Cremoneses, duke u ngjitur përkohësisht në vendin e dytë të Serisë A, me 2 pikë më shumë sesa Milani.

Ndeshja nisi keq për të besuarit e Simone Inzaghit, me një gol të pësuar që në minutën e 11, nga Okereke. Por, ishte kapiteni Lautaro Martinez ai që shënoi dy gola (21’ dhe 65’), për t’i dhënë Interit 3 pikë të rëndësishme në Serinë A.

Mesfushori shqiptar i zikaltërve, Kristjan Asllani, u aktivizua në minutën e 67, duke zëvendësuar Çalhanoglun.