Shpërndante kokainë te “Unaza e Re” në Tiranë, arrestohet 30-vjeçari

Publikuar më: 29/1/2023, ora 10:43
kokaine ne doza

Shpërndante kokainë te “Unaza e Re” në Tiranë, arrestohet 30-vjeçari

Publikuar më: 29/1/2023, ora 10:43

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të shitjes së drogave të forta. Kështu, në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, u vu në pranga një shtetas që shpërndante doza kokaine në Tiranë, ndërsa janë sekuestruar dhjetëra doza kokainë, gati për shitje, rreth 90 gram sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë në proces për tu ndarë në doza, si dhe një peshore elektronike.

 “Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Shqiponja, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal të shitjes së lëndëve narkotike, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Collaboration”. Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi E. Sh., 30 vjeç, banues në Tiranë. Në Unazë të Re, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar dhe ndaluar automjetin me drejtues shtetasin E. Sh. Gjatë kontrollit në automjet, u gjet dhe u sekuestrua sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza.  Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës dhe të ambientit ku punonte 30-vjeçari, u gjetën sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, një pjesë e ndarë në doza, gati për shitje, dhe një peshore elektronike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Nga hetimet ka rezultuar se ky shtetas, pasi siguronte lëndë narkotike, e shpërndante atë në doza, në zona të ndryshme të Tiranës, kryesisht në Unazë të Re.”

Policia e Tiranës