Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 7%
  • Jo 93%

Tmerr në Austri, 6 fëmijë gjenden të mbyllur në një bodrum, arrestohet babai “monstër”

Nga A2 CNN
29 Janar 2023, 14:57 | Bota
Tmerr në Austri, 6 fëmijë gjenden të mbyllur në

Një baba britanik është arrestuar pasi gjashtë fëmijët e tij u shpëtuan nga një bodrum në një fshat të largët në Austri.

Teoricieni i konspiracionit dhe mohuesi i dyshuar i Holokaustit Tom Landon u kap nga policia pasi thuhet se sulmoi punonjësit socialë me spraj piper në fshatin austriak Obritz.

54-vjeçari deri vonë punonte në IT në Londër, raportoi The Times, duke cituar zyrtarë austriakë.

Zyrtarët qeveritarë u informuan nga fqinjët, të cilët pretenduan se kishin dëgjuar zërat e fëmijëve që vinin nga ndërtesa.

Menjëherë autoritetet u organizuan dhe pas kërkimeve zbuluan edhe bodrumin e tmerrit, ku gjashtë fëmijët kishin qëndruar të mbyllur prej disa kohësh.

Dita jonë