Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 7%
  • Jo 93%

Historia prekëse e 10-vjeçares Eylül, prindërit u bënë “strehë” me trupat e tyre për ta shpëtuar

Nga A2 CNN
22 Shkurt 2023, 11:06 | Bota

Një histori vërtet rrëqethëse është ajo që vjen nga Turqia. Bëhet fjalë për një vajzë 10-vjeçare, e quajtur Eylül, e cila u shpëtua 30 orë pasi ndërtesa ku ajo banonte me prindërit e saj, u shemb nga tërmeti i fortë që goditi Turqinë në orët e para të mëngjesit të së hënës së 6 shkurtit.

Mustafa Demir, i cili ishte pjesë e ekipit që shpëtoi vajzën e vogël, tha se, kur ata e panë që ajo ishte gjallë, menduan se kishte veshur një jastëk ose një tapet, por që kur po nxirrej, doli që ishte nëna e saj, e cila së bashku me të atin, e kishin mbështjellë vajzën me trupat e tyre.

https://youtu.be/QFTasYFe6qo
https://a2news.com/2023/02/18/9-vjecarja-doli-e-pajete-nga-rrenojat-qeni-i-saj-ndalon-se-ngreni-dhe-piri-imazhe-zemerthyese/
https://a2news.com/2023/02/18/tragjedi-njerezore-ne-turqi-humbi-gruan-dhe-foshnjen-22-muajshe-nga-termeti-vdes-disa-dite-me-pas/
https://a2news.com/2023/02/21/femijet-e-mbijetuar-nga-termeti-vizatojne-endrrat-e-tyre-ne-cadra/

Dita jonë