Momenti kur qendra tregtare 4-katëshe shembet në sytë e njerëzve si të ishte një lodër

Nga A2 CNN
27 Shkurt 2023, 15:53 | Bota

Mediat turke kanë publikuar pamjet e shembjes së një godinë 4-katëshe në Malatya, e cila shërbente si një qendër tregtare.

Godina është shembur fill pas tërmetit që ra mesditën e sotme në Turqi, rreth orës 12:04 me orën lokale, tërmet i cili kapi magnitudën 5.6.

Në pamjet e publikuara nga mediat turke shihet se si godina shembet në vetëm disa sekonda, ndërsa qytetarët kanë filmuar gjithçka.

Nga tërmeti i sotëm janë shkatërruar 29 objekte, ndërsa janë plagosur edhe disa persona.

https://a2news.com/2023/02/20/tym-dhe-pluhur-momenti-kur-godina-7-kateshe-shembet-dhe-ze-poshte-njerezit-ne-malatya/
https://a2news.com/2023/02/06/termet-shkaterrimtar-ne-turqi-momenti-kur-shembet-pallati/
https://a2news.com/2023/02/06/termeti-i-dyte-ne-pak-ore-ne-turqi-shembet-pallati-panik-ne-rruge/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu