Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 7%
  • Jo 93%

Simboli i “fatkeqësisë së shekullit” bëhet me shtëpi të re

Nga A2 CNN
28 Shkurt 2023, 18:30 | Bota

Mesut Hançer, i cili u bë simbol i fatkeqësisë së shekullit që tronditi një botë të tërë, teksa mbante dorën e të bijës së vdekur nën rrënoja, ka tanimë një banesë krejtësisht të re.

Këngëtarja e njohur Ebru Yaşar dhe burri i saj, biznesmeni Necat Gülseven, i dorëzuan Hançerit dhe familjes së tij shtëpinë e re, të cilën e ndërtuan dhe e mobiluan nga e para.

Në këtë banesë, Hançer dhe pjesa tjetër e familjes që i mbeti gjallë do të mund të vijojnë jetën e tyre tanimë në këtë shtëpi të re, ndërsa në sallonin e saj gjendet edhe një pikturë e madhe e të zotit të shtëpisë më të bijën e pajetë në krah.

"Nuk munda t’ia lëshoj dorën. Vajza ime flinte si engjëll në shtratin e saj. Kam humbur nënën, vëllezërit dhe nipat në tërmet, por asgjë nuk krahasohet me varrosjen e fëmijës tënd. Kjo dhimbje është e papërshkrueshme", tha në lidhje me tragjedinë që i ka ndodhur, Mesut Hançer.

https://a2news.com/2023/02/07/foto-dramatike-babai-mban-doren-e-vajzes-se-tij-te-vdekur-nen-rrenoja/

Dita jonë