Çfarë e nxori zbuluar? 30-vjeçari hedh gruan nga kati i gjashtë, merr celularin dhe futet në rrjetet sociale

Publikuar më: 2/3/2023, ora 19:22
turku vret gruan

Çfarë e nxori zbuluar? 30-vjeçari hedh gruan nga kati i gjashtë, merr celularin dhe futet në rrjetet sociale

Publikuar më: 2/3/2023, ora 19:22

Një rast shumë i rëndë është ai që ka ndodhur në Alanya të Antalias, ku një 30-vjeçare, e quajtur Gamze Yaglioglu është hedhur nga kati i gjashtë i banesës nga bashkëshorti i saj, Alper Yaglioglu.

Avokati i familjes së viktimës pretendoi në gjykatë se autori, pasi kreu aktin e rëndë, mori celularin e tij, u ul diku në banesë dhe nisi të shikonte rrjetet sociale, ndërsa trupi i pajetë i të shoqes dergjej në mes të rrugës e vdekur.

Megjithatë, në gjykatë, autori tha se nuk e ka vrarë ai gruan e tij dhe se e ka dashur shumë e se nuk është vrasës,

Pas marrjes së raportit të Institutit të Mjekësisë Ligjore, rezultoi se ADN-ja e bashkëshortit të viktimës, u gjet në 2 mostra të marra nga thonjtë e dorës së majtë të Gamze Yağıoğlu.

Kur u ekzaminuan pamjet e kamerave të sigurisë të vendit ku banojnë, u pa se Gamze Yağıoğlu ra në orën 20.52 dhe burri i saj Alper Yağıoğlu u largua nga vendi i ngjarjes rreth 1 minutë më vonë.

Alper Yaglioglu, i cili u ndalua me akuzën e “vrasjes me dashje” është në pritje të vendimit përfundimtar nga gjykata, e cila e ka lënë në paraburgim, me qëllim mbledhjen e sa më shumë provave.