Goditi me grusht arbitrin e ndeshjes, përjashtohet për 2 vite presidenti i Gramshit

Publikuar më: 2/3/2023, ora 16:37
MB DISIPLINA GRAMSHI DHUNA frame 863 1280x720

Goditi me grusht arbitrin e ndeshjes, përjashtohet për 2 vite presidenti i Gramshit

Publikuar më: 2/3/2023, ora 16:37

Rikthimi i dhunës në futbollin shqiptar është shoqëruar me vendimet e ashpra të Komisionit të Disiplinës. Presidenti i Gramshit, Andrit Bici u përjashtua për dy vjet nga të gjithë veprimtaritë sportive kombëtare, sepse goditi me grusht arbitrin.

Për dhunën pas akordimit të një penalltie për ekipin kundërshtar, presidentit vetëm 24-vjeçar të skuadrës i ndalohet gjithashtu edhe hyrja në stadiume dhe aktivitete sportive. Pas ngjarjes skandaloze, klubi i Gramshit e humbi 3-0 në tavolinë sfidën me Valbonën dhe do ti luajë të gjitha ndeshjet e mbetura të sezonit në Kategorinë e Dytë pa spektatorë.