Vendimi i Apelit për drejtimin e PD, reagon Berisha: Demokratët do të mbrojnë me çdo çmim pluralizmin

Publikuar më: 3/3/2023, ora 19:46

Vendimi i Apelit për drejtimin e PD, reagon Berisha: Demokratët do të mbrojnë me çdo çmim pluralizmin

Publikuar më: 3/3/2023, ora 19:46

Sali Berisha ka reaguar në një konferencë për mediat për vendimin e dhënë këtë të premte nga Gjykata e Apelit për drejtimin e Partisë Demokratike, e cila riktheu çështjen për rigjykim në Shkallën e Parë.

Berisha u shpreh se gjykatësit lexuan vendimin e përgatitur në zyrën e Ramës. Ai theksoi se demokratët shqiptarë janë të vendosur të mbrojnë me çdo çmim pluralizmin politik dhe Partinë Demokratike.

“Sot, Edi Rama komunikoi vendimin e tij me të cilin ka një synim, likuidimin e opozitës shqiptare dhe pluralizmit politik në Shqipëri. Sot, 3 gjykatës, në një proces të pashembullt kundër pluralizmit, lexuan vendimin e përgatitur kohë më parë në zyrën e Ramës, të paralajmëruar kohë më parë trupit diplomatik. Sot, gjithashtu, jemi në një kohë prove të vërtetë dhe unë kam besimin më të madh se demokratët shqiptarë janë të vendosur të mbrojnë me çdo çmim pluralizmin politik dhe Partinë Demokratike”, tha Berisha.